ВІТАННЯ

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

Щороку 14 жовтня всі православні віруючі відзначають велике свято – Покрову Пресвятої Богородиці. 2017 року цей день припадає на суботу.
Цього дня ми також відзначаємо День українського козацтва, який приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці. Згідно з указом Президента, з 2015 року 14 жовтня став ще й офіційним вихідним в честь святкування Дня захисника України, пише джерело.
Історія свята
910 року місто Константинополь захопили сарацини. Уже ніхто з місцевих не надіявся на спасіння, але напередодні 14 жовтня жителі міста зібралися в храмі. Люди почали молитися і до них в оточенні ангелів прийшла Богородиця. Вона зняла зі своєї голови покрив (звідси і пішла назви свята – Покрова Пресвятої Богородиці), щоб розкинути його над людьми, захищаючи таким чином їх від ворогів. Після цього ворожі сили відступили від стін Константинополя і місто було врятоване.
Як провести цей день
• Бажано всією родиною піти до церкви, поставити свічки, помолитися і попросити Богородицю про заступництво
• Незаміжні дівчата ставлять свічки і моляться перед іконою Покрови Богородиці, щоб Господь послав їм гарних наречених
• В цей же день перших холодів пекли млинці, що було знаком “утеплення” оселі. Перед тим, як сісти за трапезу, господиня обходить всі кути будинку з приготованою стравою, при цьому читаючи молитву Пресвятої Богородиці.

Що не можна робити цього дня
• На Покрову Пресвятої Богородиці не можна робити серйозну господарську роботу. Наприклад, будувати, копати, прибирати, прати, шити, в’язати, прасувати.
• Не можна позичати гроші.
• Не здумайте відмовляти сватам цього дня. За прикметою, та дівчина, яка відмовила сватам на Покрову, ще років три роки не вийде заміж.
• На свято Покрови не можна лаятися з людьми, вживати алкогольні напої, бажано навіть не готувати щось серйозне до пізнього вечора.
Святкування потрібно було провести весело і яскраво, щоб весь рік був таким же насиченим. У народі з Покрови починають грати весілля.
“Покрове, покрове, покрий мою голову хоч хусточкою, хоч ганчіркою, аби не залишилася я в дівках”, – такий заговір зазвичай промовляли молоді незаміжні дівчата, прикрашаючи ікону Діви Марії власноруч вишитим рушником.
Нагадаємо, що 11 вересня православні та греко-католики поминали хрестителя Господнього Іоанна Предтечу, а 21 вересня святкували Різдво Пресвятої Богородиці або Другу (Малу) Пречисту. Зовсім нещодавно, 27 вересня, ми відзначали свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, одне з 12 головних свят Православної Церкви.

Вузлики на пам'ять

Гімн профспілок