Новини Профспілки

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


33028, м. Рівне, проспект Миру, 7-А
E-mail: rivneorp@icc.rv.ua

Освітяни столиці пікетували КМУ з вимогою до Уряду не урізати обсяги фінансування з Державного бюджету наступного року потреби галузі освіти м. Києва.
Учасниками мирної громадської акції стали викладачі вузів і шкіл з усіх київських районів, керівники районних відділів освіти, представники Міністерства освіти і науки України, учні та студенти.
Вони обурені планами зменшення обсягів освітньої субвенції з Держбюджету-2018 для м. Києва. до 2,7 млрд грн. при необхідній потребі в 3,9 млрд грн. За даними мітингувальників, Кабінет Міністрів України «урізав» фінансування оплати праці столичних освітян на 1,2 млрд грн. через що існує ризик скорочення 7000 педагогів або зменшення розміру заробітної плати шляхом невиплати наступного року надбавок за престижність педагогічної праці.
Люди вийшли, щоб не допустити погіршення життя і звуження соціальних гарантій для освітян, вони вимагають належного фінансування галузі «Освіта». Ситуацію прокоментував голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь: «Цинізм з боку Уряду щодо освітянської сфери викликає у працівників закладів освіти справедливий протест. Ми вимагаємо , щоб влада забезпечила бюджетникам гідну оплату праці, а також пенсію, стипендію».
Після виступів на мітингу біля стін КМУ його учасники прийняли резолюцію, у який вони вимагають від Уряду:
1. Передбачити видатки на освітню субвенцію для міста Києва в розмірі 3,9 млрд грн для забезпечення виплати заробітної плати освітянам у повному обсязі.
2. Забезпечити розподіл обсягів освітньої субвенції між місцевими бюджетами, з урахуванням коефіцієнта приведення контингенту учнів; коефіцієнта приведення кількості педагогічних ставок у зв’язку з поділом класів на групи при вивченні окремих предметів у ЗНЗ; підвищення розміру посадових окладів за спеціалізацію навчальних закладів; видатків на підвищення заробітної плати працівників освіти у 2018 році.
3. Забезпечити встановлення:
- посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі не менше 3 мінімальних заробітних плат;
- посадового окладу науково-педагогічного працівника – на 25 відсотків вище окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії.
4. Встановити прожитковий мінімум для працездатної особи не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму в цінах грудня 2017 року з урахуванням його коригування на оновлення наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та прогнозного рівня інфляції.
5. Забезпечити внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці» щодо виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат.
6. Передбачити обсяги видатків на підготовку кадрів вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації з урахуванням підвищення рівня мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, сплати комунальних послуг у повному обсязі, прогнозного рівня інфляції.
7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних і соціальних стипендій студентам пропорційно зростанню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
8. Не допустити передачу фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети, зберегти чинний порядок їх фінансування.
У випадку ігнорування своїх справедливих вимог освітяни мають намір розпочати процедуру входження з Урядом в колективний трудовий спір.

Корисні посилання